Новини

18 лютого 2021

Вибори директора НІАЗ "Ольвія" НАН України

Національна академія наук України відповідно до свого Статуту та Методичних рекомендацій щодо особливостей обрання керівника державної наукової установи, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 998 «Деякі питання обрання та призначення керівника державної наукової установи», оголошує конкурс на заміщення посади директора Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» Національної академії наук України. Відповідно до Статуту НАН України право висунення кандидатів на посаду директора наукової установи мають: Президія НАН України, Бюро Відділення історії, філософії та права НАН України, члени НАН України, вчена рада установи, колективи наукових відділів установи. Кандидатом на посаду директора наукової установи не може висуватися особа у випадках, передбачених частиною третьою статті 9 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та Основними принципами організації та діяльності наукової установи НАН України (п.4.4., розділ ІV).

Кандидат на посаду директора державної наукової установи має вільно володіти державною мовою, мати науковий ступінь доктора наук або доктора філософії і стаж роботи на посадах наукових працівників та (або) науково-педагогічних працівників не менш як 10 років.

Вносячи Відділенню історії, філософії та права НАН України пропозиції щодо претендентів на посаду директора наукової установи НАН України, слід додати такі документи кандидатів: письмову згоду на балотування, в якій зазначається інформація про застосування або незастосування до претендента обмежень, установлених частиною третьою статті 9 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність»; анкету наукового працівника (особовий листок з обліку кадрів) з фотокарткою; автобіографію; копії ідентифікаційного номеру платника податків, першої сторінки паспорта (засвідчену претендентом), трудової книжки, дипломів про вищу освіту, присудження наукових ступенів та атестатів про присвоєння вчених звань; список наукових праць; відзив про трудову діяльність з основного місця роботи; довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2000 № 1465; довідку про наявність або відсутність судимості; інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення; згоду на збір та обробку персональних даних за формою Державної служби України з питань захисту персональних даних.

Копії документів, які подаються претендентом (крім копії паспорта) мають бути засвідчені в установленому порядку.

Прийом документів претендентів здійснюється Відділенням історії, філософії та права НАН України протягом двох місяців з дня оприлюднення оголошення до               04 квітня 2021 року за адресою: вул. Володимирська, 54, м. Київ. 

 

Довідки за телефонами:

Відділення історії, філософії та права НАН України   239 65 82; 235 7776.

Підготовка та безпосереднє проведення виборів директорів установ має бути організовано Національним історико-археологічним заповідником «Ольвія» Національної академії наук України у відповідності до згаданих вище Методичних рекомендацій Кабінету Міністрів України, що оприлюднені на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України та у газеті «Урядовий кур’єр» від 17 січня 2017 р. № 8.

ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

Матеріали опублікували: Президія НАН України

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=7469

19 квітня 2018

Ольвія зустріла весну ірисами.

Як і кожного року, в квітні, на південно-східних пагорбах ольвійського некрополя чарівне дійство - розквітають різнобарвні польові іриси. Краса неймовірна...

7 лютого 2018

Ольвія з висоти Олімпу.

Ольвія вдягла зимове вбрання і не перестає вражати своєю красою

18 cічня 2018

Ольвійські пейзажі. Зима.

Ольвія прекрасна у бідь-яку пору року. Особливо, якщо поглянути на неї з небес...

26 вересня 2017

Ольвія актуальна

Ольвія не перестає приваблювати як дослідників минулого та рядових туристів, так і представників ЗМІ. Ось і цього літа Ольвію не оминули талановиті журналісти, які продовжили висвітлювати життя одного з найвизначніших заповідників України - національного заповідника "Ольвія". Цікаві матеріали висвітлено, зокрема, в газетах "Южная правда" та "Україна молода".

17 вересня 2017

Волонтери на Березані

16 вересня  2017 року групою волонтерів, серед яких були жителі Очаківського району  та співробітники національного природного парку «Білобережжя Святослава» здійснено виїзд для ознайомлення  з одним із найцікавіших островів України, об’єктом  археологічної спадщини  – островом Березань, та проведенням прибирання на ньому після закінчення туристичного сезону. Зачистку  проведено на важкодоступній території Південної Гавані острова та вздовж основних туристичних маршрутів. Окрім цього, прибирання на маршруті, вдалось поєднати з прослуховуванням цікавої  та живої розповіді від представників підприємства «Юг-Щит» – що здійснює охорону археологічного об’єкта, за що їм окрема подяка від учасників.

Всі зібрані відходи, яких в цьому році було вже трохи менше, в порівнянні з минулими роками, оперативно катером «НІКА», капітан Денисюк В.В. перевезено на материк. Волонтери дякують також за підтримку в  проведенні заходу в.о. директора Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» Шеіну С.С. Учасники, також закликають небайдужих жителів нашого краю організовувати та приєднуватись до такого роду акцій на всіх заповідних та природних територіях  до тих пір, коли їх відвідувачі нарешті не зрозуміють – що Березань, як і Кінбурнська Коса, не ті місця де потрібно залишати свій непотріб, після того як вони подарують вам  чудові та незабутні спогади…

За матеріалами Волонтерської групи «Білобережжя».

9 вересня 2017

Загадковий Борисфен приймає гостей

9 вересня 2017 р. НІАЗ Ольвія співробітниками НІАЗ Ольвія (в.о. директора Шеін С.С.) спільно з групою м. Одеса (Мельник Н.В., Мельник Е.В. ), художником В. О. Бахтовим та з представником ДІ по охороні пам'яток культури в Миколаївській області ст. науковим співробітником к.і.н. Снитко І.О. був проведений огляд фортифікаційних споруд учбового артилерійського полігону 1910-1914 рр. на території острова Березань.

За наслідками обстеження було складено акт технічного огляду та намічені перспективи в його науковому дослідженні та використанні в екскурсійних цілях. 

Перед гостями острів відкрився у всій своїй загадковій красі: тихе привітне море, чисті ділянки розкопів, в яких тільки-но завершили роботу члени Березанської експедиції, військові каземати, в яких і досі відчувається присутність солдат, залишки рову турецької фортеці...

Острів наповнений історією від античності до сьогодення і не перестає вражати уяву тих, хто ступає на нього і поринає у світову історичну енциклопедію.

1 липня 2011

Підводно-археологічні дослідження

У травні 2011 року Департамент підводної спадщини Інституту археології НАН України організував Ольвійську підводну археологічну експедицію. Цілі експедиції - створення плану затопленої частині та проведення розкопок. В перші дні були знайдені фрагменти амфор та будівельні залишки, а також оброблені дерев'яні конструкції віком 2,5 тисяч років.

Ольвія може назватися свого роду Атлантидою Україні.

Фотозвіт експедиції 2011р. частина 1, частина 2, частина 3.

1 липня 2011

Відкриття музея-лапідарія

В цьому році в НІАЗ «Ольвія» почав працювати новий музей-лапідарій. Заповідник володіє унікальною колекцією лапідарних пам'ятників. Лапідарій ( від лат. lap idus - камінь) - це сховище музейних предметів з каменю.
Лапідарне зібрання на даний час нараховує більше 800 одиниць зберігання з каменю та представлено численними архітектурними деталями, надгробними та епіграфічними пам’ятниками, господарськими предметами та ін.
В музеї також експонуються реконструкції грецького античного одягу.